Spoločnosť Terran – kedysi známa ako Mediterran, je slovenský výrobca betónovej strešnej krytiny a doplnkového sortimentu.
Zo svojej plnoautomatickej výrobnej linky v obci Vlčany vyváža svoje produkty do celého Slovenska ako aj do okolitých krajín už od roku 2000.

Prečo si vybrať práve betónovú škridlu Terran?

Betón patrí k najpoužívanejším materiálom pri výrobe strešných krytín. Medzi jeho najdôležitejšie vlastnosti patria

  • vyrobená z prírodných materiálov
  • nenasiakavosť – povrch úplne odvádza vodu, ktorá sa tak nedostane do jemných pórov v materiáli. Tým je zaistená rovnaká hmotnosť škridiel a týmpádom aj celej strechy počas klimatických zmien a škridla netrpí striedaním tepla a mrazu. Pórovitá štruktúra betónu zároveň dovoľuje streche “dýchať”.
  • pevnosť a odolnosť – cement, v spojení s dôkladne triedeným riečnym pieskom, vodou a farbivom z oxidu železnatého, tvoria základ mimoriadne kvalitného, pevného a odolného betónu, z ktorého je krytina Terran vyrábaná. Nezlomí ju ani veľké množstvo snehu a ľadu. Je preto vhodná aj do horských či podhorských oblastí
  • Stálosť a ochrana farieb – farbu obsahuje už samotná základná surovina. Vďaka dodatočný povrchovým úpravám Colorsystem a EVO si škridla zachováva svoju pôvodnú farbu počas dlhých desaťročí. Vonkajšia ochranná vrstva zamädzuje vzniku machu a poškodeniu zapríčineného škodlivým vplyvom ovzdušia.